ЮРІЙ ВЕРБИЦЬКИЙ
«Причина смерті — львів’янин», — листівки з таким написом і портретом Юрія Вербицького — закатованого до смерті кандидата наук, сейсмолога, альпініста і учасника Євромайдану — висіли у Львові в дні похорону.
Взяв відпустку, зібрав рюкзак і поїхав на майдан. А додому живим не повернувся.
Згадуймо Юрія Вербицького, першого львів’янина, який загинув на революції. Його тіло знайшли в Бориспільському лісі 22 січня.
24 січня.
На прощання з Юрієм Вербицьким за приблизними підрахунками прийшли щонайменше п’ять тисяч небайдужих.
Він любив гори, фотографію і рок-музику. Ніколи не кидав в біді і абсолютно не цікавився політикою.
Те що трапилось в ніч на 21 січня на вулиці Грушевського стало шоком для рідних і друзів чоловіка.
Десь тут серед активістів був 51 річний Юрій. Чи то куля чи осколок гранати травмував йому око. Тоді він подзвонив своїй племінниці.
Тоді Юра потрапив до Олександрівської лікарні. Його віз товариш-майданівець Ігор Луценко. Та двох активістів викрали просто з лікарняної палати. В лікарні від Юрія залишились тільки куртка і паспорт.
Всі надії родичів знайти Юрія живим - розбились, коли почули повідомлення - два тіла знайшли в Бориспільському лісі. І серед них впізнали Юрка.
Це - другий день після того, як знайшли тіло Юрія. Друг Роман завів нас у місце де чоловік проводив найбільше часу.
Це клуб альпіністів. Друзі і гірські попутники хлопця згадують, як разом ходили на Кавказ і як Юрко мало не помер від каміння, коли рятував людей. А ще згадують, що вмів підтримати.
Працював Юрко в інституті геофізики, був сейсмологом. Жив в квартирі на Сихові з песиком Альпом. Мав доньку, з нею постійно спілкувався, хоч та жила з мамою.
Поховали Юрія на Личаківському цвинтарі, де й хотіла родина. Тепер він - на алеї героїв біля учасників бою під Крутами та вояків УПА.
Вшанування пам'яті
24 січня 2014 року мешканці села Гнідин на місці, де було знайдено тіло Юрія Вербицького, встановили хрест.
6 березня 2014 року Гнідинська сільська рада Бориспільського району перейменувала провулок Леніна на вулицю Юрія Вербицького.
15 травня 2014 року Львівська міська рада назвала сквер на вул. Коломийскій, 15 сквер імені Юрія Вербицького.
1 грудня 2014 року на фасаді Львівської СШ N27 на вулиці Свєнціцького, 15, де навчався Юрій Вербицький було відкрито меморіальну таблицю.
Львівський гірський клуб «Екстрем», членом якого був Юрій Вербицький, у рамках ініціативи «Герої України на вершинах світу» планує назвати іменем Юрія Вербицького безіменну вершину на теренах Східного Кавказу. Ініціативу львів'ян вже підтримали їхні грузинські колеги.
Немає коментарів:
Дописати коментар